Rafał Grabowski

Dyplomowany psycholog oraz psycholog biznesu, terapeuta w Terapii
Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Absolwent Uniwersytetu Humanistycznego SWPS oraz Uniwersytetu Merito – Wyższej Szkoły Bankowej. Wykładowca na Uniwersytecie Merito WSB w Toruniu, uczestnik wielu projektów aktywizacyjnych zarówno dorosłych jak i młodzieży. Współpracuje z kilkoma fundacjami w zakresie wspierania osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Członek pierwszej w Polsce franczyzy społecznej. Prowadzi własne przedsiębiorstwo społeczne w którym jest pracownikiem, współwłaścicielem spółki non profit. Współpracuje z osobami ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością psychiczną dla których praca to terapia i szansa na lepsze jutro. Doskonale funkcjonuje zarówno w drugim jak i trzecim sektorze wspierając się szeroko pojętą
administracją zarówno samorządową jak i państwową.
Społecznik, wolontariusz, psycholog w dwóch toruńskich szkołach średnich, prowadzi własną fundację, społeczny członek rady fundacji Instytut Przeciwdziałania Przemocy, współtwórca Telefonu zaufania dla mężczyzn.

Prywatnie, mąż i dumny ojciec. Wierzy w ludzi, kocha zwierzęta, a zwłaszcza swoje dwa psy. W wolnych chwilach miłośnik kina, dobrej książki i muzyki z czarnych krążków. Jego pasją są góry, narty i piesze wędrówki.